پرسش‌های متداول

آیا جهت چاپ و یا بررسی مقالات، نویسندگان باید به نشریه هزینه ای پرداخت نمایند؟

عطف به «آیین‌نامه تعییـن هزینه پردازش مقـاله در نشـریات علمی دسترسی باز» به شـماره ابلاغ 162229 مـورخ 1400/02/01 و نامه شماره 40879 مورخ 1401/02/24 معاون محترم پژوهشی وزارت عتف، م ، مبلغ ۲ میلیون ریال در بخش داوری و ۴ میلیون ریال در بخش انتشار از نویسندگان محترم مقالات، فقط از طریق درگاه الکترونیکی و با شناسه پرداخت 3002202202168 دریافت می شود. 

پیگیری مقاله ارسال شده به سامانه به چه صورت است؟

1.مراجعه به سامانه نشریات و با رمز و پسورد وارد سامانه شوید.


2.  ایمیل به کارشناس نشریه نشریات jed@ut.ac.ir

اگر نام کاربری و رمز عبور خود را فراموش کنم، چه باید بکنم؟بر روی گزینۀ ورود به سامانه در بالای صفحه سمت چپ کلیک کنید. سپس بر روی گزینۀ رمز ورود به سامانه را فراموش کرده‌ام! کلیک کنید. آدرس ایمیلتان از شما درخواست خواهد شد. سپس ایمیلی دریافت خواهید کرد که به شما اجازۀ تغییر رمز ورود را خواهد داد.
 

آیا می توان یک نسخه فیزیکی از مقاله یا فصلنامه را داشته باشم؟ خیر، فصلنامه نسخه چاپی ندارد.
 

چگونه مقاله ارسالی را پیگیری کنم ؟

فقط نویسنده مسئول مقاله می‌تواند آخرین وضعیت مقاله را در پرونده مقاله مشاهده کند، هرگونه تغییری از وضعیت مقاله به نویسنده مسئول اطلاع داده خواهد شد و سایر نویسندگان می‌توانند از طریق نویسنده مسئول در جریان وضعیت مقاله قرار گیرند. 

مقاله خود رابه چه صورت برای نشریه ارسال کنیم؟

1-   ثبت نام در سامانه  2-   وارد نمودن اسامی تمامی  نویسندگان در سامانه 3-   آپلود تمامی فایل های ستاره‌دار، تعهد نامه ، تعارض منافع در سامانه

آیا می توان مقاله خود را به چند مجله ارسال نمود؟خیر. این خلاف اخلاق در نشر است. اگر چنین کاری صورت بگیرد مقالۀ شما چاپ نخواهد شد و اگر چاپ شده باشد از آن سلب اعتبار خواهد شد. سپس نام شما در لیست سیاه مجله قرار خواهد گرفت و هیچ مقالۀ دیگری از شما پذیرفته نخواهد شد. همچنین نام و مشخصات نویسنده (گان) به دلیل تخلف در اختیار وزارت عتف قرار داده خواهد شد. 


مقاله من در سامانه تکمیل داوری ثبت شده است به چه معنی می باشد؟اگر مقاله در مرحله  اولیه و یا نهایی باشد بدین معنی است که جواب داوری دریافت شده است  و جوابیه از طریق سامانه و ایمیل ارسال خواهد شد و از تماس با نشریه خودداری فرمایید چون به محض بررسی جوابیه اعلام می شود
 

صدور نامه پذیرش به چه صورت می باشد؟برای دریافت نامه پذیرش،  نویسنده مسئول می‌تواند پس از پذیرش نهایی مقاله گواهی پذیرش را از سامانه دریافت نماید و یا در صورت نیاز به امضاء و مهر نشریه به کارشناس نشریه ایمیل ارسال نماید.